Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/techmed.net.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Kolorowy Atlas technik porodowych i położniczych – Blog medyczny
Skip to content

Kolorowy Atlas technik porodowych i położniczych

2 lata ago

304 words

Ta książka to wspaniałe czytanie. Dla każdego, kto poświęcił czas i wysiłek na badanie wejścia w świat dokonane przez każdego z nas, ta krótka książka zapewni wgląd. We wstępie Al-Azzawi stawia sobie za cel pozostawanie pragmatycznym i praktycznym. Osiągnął ten cel. Nowsze techniki stosowane w praktyce położniczej opisano w pierwszej kolejności. Książka rozpoczyna się od przeglądu technik diagnostycznych oceny stanu płodu, w tym ultrasonografii, rezonansu magnetycznego i procedur inwazyjnych. Po krótkim przedstawieniu tych skomplikowanych technik, Al-Azzawi powraca do podstaw: historycznych wysiłków w celu określenia ryzyka dla kobiety w ciąży i korzystania z fizycznego badania ciąży macicy w celu ustalenia płodu kłamstwa i prezentacji. Książka przechodzi przez mechanizmy, zarządzanie pracą i oczekiwania dotyczące normalnej pracy, do operatywnego dostarczania pochwy, zarządzania prezentacją zamka, dostawy bliźniąt i cięcia cesarskiego.
Tekst jest zwięzły. Jeśli chodzi o ilustracje, zarówno obrazowe, jak i graficzne, uważam, że nie można znaleźć lepszego. Szczególnie pomocne są obok siebie ilustracje zarządzania dostarczaniem zamków i mechanizmy normalnej pracy. W razie potrzeby fotografie są uzupełniane rysunkami.
Byłem zachwycony tym zwięzłym podręcznikiem. Będzie dobrze służyć początkującemu uczniowi i nie powinno być ignorowane jako narzędzie nauczania przez tych, którzy od wielu lat są zafascynowani procesem narodzin. Moje jedyne rozczarowanie dotyczyło kilku pierwszych stron, na których pierwsze zdjęcia ultrasonograficzne pokazują tylko ważne nieprawidłowe wyniki, bez zestawiania normalnych obrazów. Jest to jednak drobny szczegół, a Al-Azzawi należy komplementować zarówno za natychmiastowe powrócenie do wyrażonego celu, jak i za wspaniałe osiągnięcie tego celu.
Peter S. Heyl, MD
Beth Israel Hospital, Boston, MA 02215

[hasła pokrewne: pentohexal, larimax, zakręcony piątek cda ]

0 thoughts on “Kolorowy Atlas technik porodowych i położniczych”