Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/techmed.net.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Podstawy obrazowania medycyny nuklearnej – Blog medyczny
Skip to content

Podstawy obrazowania medycyny nuklearnej

2 lata ago

312 words

Essentials of Nuclear Medicine Imaging to doskonały przykład tego, jak można skutecznie przedstawić informacje w zwięzły sposób. Został zaprojektowany w celu dostarczania podstawowych informacji czytelnikom, którzy szukają podstawowych informacji na temat medycyny nuklearnej. Książka jest zorganizowana wokół określonych układów narządów. Istnieją rozdziały poświęcone układowi mózgowo-naczyniowemu, tarczycy i gruczołom przytarczyc (w tym dyskusja na temat terapii raka tarczycy) oraz układom sercowo-naczyniowym, oddechowym, żołądkowo-jelitowym, szkieletowym i moczowo-płciowym. Inne rozdziały dotyczą obrazowania guzów i stanów zapalnych, podstawowych informacji dotyczących radioaktywności i radionuklidów, oprzyrządowania, kontroli jakości, tomografii komputerowej z pojedynczą emisją, komputerów, bezpieczeństwa radiologicznego i wymogów prawnych. W sumie zawiera 14 rozdziałów, wiele załączników i obszerny indeks, wszystkie na 339 stronach. Ogólnie rzecz biorąc, jest dobrze napisany i dobrze zorganizowany.
Ta książka powinna być uważana za coś więcej niż podręcznik wprowadzający do medycyny nuklearnej. Jest to odniesienie dla lekarzy, którzy trenują w programach medycyny nuklearnej i świetna książka do szybkiego przeglądu podstawowych, aktualnych informacji na ten temat.
Niektóre obrazy są nieoptymalne, szczególnie w rozdziale dotyczącym obrazowania guza. Sugerowane odczyty są podane na końcu każdego rozdziału; jednak lista referencyjna jest rzadka i może być bardziej aktualna.
W mojej instytucji podręcznik ten jest obowiązkową lekturą dla wszystkich rezydentów w służbie medycyny nuklearnej. Jest on również przeznaczony dla pełnoetatowych rezydentów i stażystów w dziedzinie medycyny nuklearnej i służy jako punkt odniesienia dla pracowników. Ze względu na kompaktową prezentację i niespotykany materiał referencyjny, książka nie jest zalecana jako wyczerpujące źródło odniesienia. Jest warta swojej ceny 60 $ i powinna należeć do bibliotek lekarzy, którzy interesują się medycyną nuklearną.
Alan D. Waxman, MD
Centrum Medyczne Cedars-Sinai, Los Angeles, CA 90048

[podobne: alergiczne zapalenie spojówek, czy półpasiec jest zaraźliwy, biomentin ]

0 thoughts on “Podstawy obrazowania medycyny nuklearnej”