Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/techmed.net.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Urologia u dorosłych i dzieci – Blog medyczny
Skip to content

Urologia u dorosłych i dzieci

2 lata ago

588 words

Ta druga edycja udanego podręcznika chorób urologicznych przebiega zgodnie z formatem pierwszej edycji. Został zredagowany przez czterech wybitnych urologów, którzy zaprosili liderów w różnych podspecjalizacjach do wnoszenia rozdziałów. W większości przypadków autorzy dokonują systematycznego przeglądu swoich tematów w sposób bezstronny. Słabsze rozdziały z pierwszej edycji zostały przepisane lub zastąpione. Prawie wszystkie sekcje zostały całkowicie zaktualizowane od czasu pierwszej edycji. Ten ogólny podręcznik cierpi, podobnie jak inni, od nieodłącznych problemów związanych z produkcją ważnej pracy z wieloma współpracownikami. Z powodu nieuniknionych opóźnień niektóre materiały są datowane przed opublikowaniem książki. Style rozdziałów różnią się znacznie, ale istnieje oczywista zaleta posiadania ekspertów, z których każdy ma swoje zainteresowania związane z jednym tematem.
Książka jest w dwóch tomach. Pierwsza zawiera wstępne rozdziały, które stanowią niezbędne tło do radzenia sobie z takimi tematami, jak anatomia, gojenie się ran, opieka przedoperacyjna i diagnostyka obrazowa. W kolejnych rozdziałach dokonano przeglądu głównych problemów urologicznych i omówiono spektrum zaburzeń urologicznych. Inni omawiają aktualne techniki urologiczne. Całe sekcje poświęcone są pozaustrojowej litotrypsji falą uderzeniową, transplantacji nerki i kontynentalnej dywersji moczowej. Jest kilka drobnych zaniedbań; nie ma opisu postępowania z obrażeniami penisa i jąder. Techniki urologiczne, które nie zostały wyszczególnione w celu szczegółowego omówienia w osobnym rozdziale, są odpowiednio omawiane w ramach dyskusji na temat procesu chorobowego. Omówienie technik chirurgicznych jest zwięzłe i skrócone, co jest właściwe dla ogólnego podręcznika. Szczegółowe opisy technik operacyjnych lepiej pasują do atlasu, a obecnie dostępnych jest kilka takich dobrze zilustrowanych książek.
Kompleksowe omówienie dysfunkcji oddawania moczu, choć długotrwałe, jest szczególnie dobrze zorganizowane, zawiera wiele praktycznych informacji i jest wyraźnie napisane, dzięki czemu ten trudny temat jest bardzo czytelny.
Drugi tom składa się z dwóch części. Pierwsza część uzupełnia materiał dotyczący urologii dorosłych. Drugi to zbiór dobrze przygotowanych rozdziałów poświęconych urologii dziecięcej. Zostało to wprowadzone przez szczególnie dobrze zrobiony rozdział Starszego i Ducketta, który zawiera doskonały przegląd szybko rozwijającej się i wysoce wyspecjalizowanej dziedziny urologii okołoporodowej. Tematy, które są aktualizowane i szczegółowo omawiane, obejmują ultrasonograficzne wykrywanie zaburzeń układu moczowo-płciowego, interwencję płodów i czas operacji korekcyjnej w przypadku zaburzeń układu moczowo-płciowego. Poniższe rozdziały obejmują systematycznie i we właściwej głębokości wszystkie główne patologiczne warunki urologii dziecięcej.
Rozdział na temat interseksualności dostarcza pouczającego i praktycznego podejścia do tego problemu i jest dobrze zilustrowany jasnymi i pomocnymi algorytmami. Dyskusja na temat kontrowersyjnego tematu zarządzania wnętrami jest dobrze rozwiązana poprzez dodanie krótkiego rozdziału na temat alternatywnych punktów widzenia.
W tym drugim wydaniu redaktorzy ponownie osiągnęli swój cel, tworząc zwięzły, czytelny, a jednocześnie wyczerpujący podręcznik urologii z 95 autorami Należy im pogratulować wybitnego osiągnięcia, zaledwie cztery lata po publikacji pierwszej edycji. To niefortunne, że ta dobrze wyprodukowana książka z doskonałym odwzorowaniem figur i ilustracji została opatrzona tak słabym wiązaniem. Książka powinna być bardzo pomocna dla mieszkańców przygotowujących się do egzaminów na deskach i powinna znajdować się na półce każdego urologa.
William R. Morgan, MD
Bernard Lytton, MD
Yale University School of Medicine, New Haven, CT 06510

[więcej w: progesteron cena, olx jaslo, przychodnia łomżyńska bydgoszcz rejestracja ]

0 thoughts on “Urologia u dorosłych i dzieci”